Domovská stránka » Zodpovědná společnost » SPOLEČNOST ELECTROLUX: UDRŽITELNOST A INOVACE JDOU U NÁS RUKU V RUCE
ADVERTORIAL

Vzhledem k tomu, že se svět rychle mění a dochází k úbytku přírodních zdrojů, zvyšují se nároky zákazníků směrem k udržitelnosti. Tuto skutečnost si uvědomuje i společnost Electrolux (značka AEG a Electrolux), která se díky své vizi udržitelné budoucnosti řadí ke společensky odpovědným firmám.

Electrolux

Společnost Electrolux představující světovou špičku v oblasti domácích spotřebičů, si zakládá na třech hlavních pilířích, a sice udržitelném jednání, přinášení inovací a vytváření lepších zážitků.

Její inovativní produkty, které přispívají k udržitelnějšímu a zároveň příjemnějšímu každodennímu životu lidí, jsou součástí milionů domácností napříč světem. Celosvětově kroky společnosti pohání vize udržitelného života „Pro lepší život 2030“. Mezi cíle společnosti patří například hledat energeticky úsporná řešení, eliminovat škodlivé materiály nebo přispět ke zdravějšímu a udržitelnějšímu bydlení s inovacemi pro čistotu vzduchu, vody a pro úklid.

Společnost zavedla v Itálii první 100% zelenou trasu dodávek produktů nákladními elektromobily.

FOTO: Electrolux

Klimatická neutralita: Zdravější životní prostředí

Společnost Electrolux se zavázala být klimaticky neutrální. To ostatně dokazují i čísla, jelikož polovina celkové spotřeby energie společnosti aktuálně pochází z obnovitelných zdrojů, došlo ke snížení provozních emisí CO2 o 71 % a také ke zvýšení použití recyklovatelných plastů o 400 tun. Kromě toho společnost v Itálii zavedla první 100% zelenou trasu dodávek produktů nákladními elektromobily.

Electrolux a AEG: Spotřebiče založené na udržitelnosti

Electrolux a AEG umožňují zákazníkům žít co nejohleduplněji k přírodě, a to díky spotřebičům, které jsou založeny na principech udržitelnosti. Inovace produktů těchto značek pomáhají vařit zdravě a úsporně, chránit kvalitu potravin při chlazení, přináší ekonomické řešení při mytí nádobí a přispívají také k udržitelnému praní, udržitelnému úklidu domácnosti a čištění vzduchu. Pro spotřebiče Electrolux a AEG však nejsou klíčové jen inovace a udržitelnost, ale také funkčnost, technologie a design.


O SPOLEČNOSTI ELECTROLUX:

  • Společnost byla založena ve Švédsku již v roce 1919.
  • V roce 2021 představila společnost Globální technologické centrum, jež si klade za cíl ještě více umocnit zážitek při používání produktů
    s využitím inovativních technologií.
  • V roce 2021 navázala společnost Electrolux spolupráci s charitativní organizací Diakonie ČCE. Již druhým rokem průběžně věnuje jejich domovům úsporné spotřebiče, které usnadní každodenní život jejich klientům i zaměstnancům.
Další článek