Domovská stránka » Zodpovědná společnost » PODPORA DOBROČINNÝCH PROJEKTŮ A ORGANIZACÍ PŘINÁŠÍ PŘÍLEŽITOST PRO BYZNYS
  • Zodpovědná společnost

    PODPORA DOBROČINNÝCH PROJEKTŮ A ORGANIZACÍ PŘINÁŠÍ PŘÍLEŽITOST PRO BYZNYS

    B4B
    Ve spolupráci s:
    Adobe Stock
    B4B
    Ve spolupráci s:
    Adobe Stock
    Kamila zarychtova

    KAMILA ZÁRYCHTOVÁ

    Zakladatelka a ředitelka Business for Breakfast

    V České republice šíří prostřednictvím tohoto projektu už 12 let myšlenku rozvoje byznysu na bázi doporučení, spolupráce a dlouhodobých obchodních vztahů.

    Vaše networkingové podnikatelské kluby aktivně napomáhají propojení podnikatelského a neziskového prostředí. Proč je jejich vzájemný vztah oboustranně výhodný?

    Součástí dnešního podnikatelského prostředí jsou různé nadace a dobročinné projekty. Téměř každé menší město má nějakou dobročinnou organizaci, která podporuje lidi v nesnázích nebo obtížných životních situacích různého druhu. Některé jsou dotované státem, ale většina, zejména těch malých, si na své živobytí vydělává sama a pomáhá lokálně.

    Mnohé napadne, že „neziskovka“ nemá s podnikáním nic společného. Představí si, že jejich cílem je vybírat peníze. Dary a dotace jsou sice pro neziskové organizace důležité a tvoří klíčovou součást financování jejich fungování, ale pomáhat se dá i jinak. 

    A právě spolupráce neziskového sektoru a podnikatelů se ukázala jako velice přínosná, a to pro obě strany. Proto v podnikatelských klubech Business for Breakfast(BforB) podporujeme, aby jedním ze členů v klubu byla lokální dobročinná organizace. Díky tomu máme možnost více se seznámit s těmito projekty a zjistit, jak fungují. 

    Činnost místních neziskovek je efektivnější ve spolupráci s místními podnikateli. Jejich vztah je totiž oboustranně prospěšný. A pokud vzájemně chtějí, dokážou vytvořit přínosnou spolupráci, která je benefitem pro všechny. 

    Podpora dobročinné organizace nemusí být jen o věnovaném obnosu peněz, ale může se zakládat i na pomoci doporučením nebo vykonáním nějaké služby, na podpoře projektu, vlastním zapojením, což je všechno spojené s byznysem. Známe příklady, kdy zaměstnanci firem věnují svůj čas při práci pro neziskovou organizaci, třeba v rámci teambuildingu či přímo v rámci nějakého projektu, který je součástí jejich firemní kultury.

    Těší nás, když vidíme, jak efektivně se dokážeme propojit a vzájemně podpořit podnikatelské a neziskové prostředí.

    Neziskovka na oplátku dokáže být místním podnikatelům velkým přínosem co se týče kontaktů. Lidé v těchto organizacích jsou často velice aktivní a okruh jejich kontaktů, se kterými přirozeně komunikují, je velký. Akce pořádané místní dobročinnou organizací, jsou navíc výborným nástrojem networkingu. Takový networking má zásadní přesah, protože přinesete užitek nejen sobě, ale podpoříte i dobrou věc ve vaší lokalitě. 

    Při podnikání určitě stojí za to vybrat si místní dobročinnou organizaci a zjistit, jak můžete být nápomocni. Možností jak pomoci je spousta. Pomůžete tam, kde je to potřeba, a přitom si otevřete dveře k dalším obchodním příležitostem. 


    JAKÉ KLUBY MŮŽETE V RÁMCI BforB NAVŠTÍVIT?

    • Lokální networkingové kluby – fungují v různých městech v České republice a jsou určeny pro místní podnikatele a jejich vzájemnou podporu a spolupráci. Kluby probíhají každé dva týdny vždy ve stejný čas a na stejném místě konání. Klub můžete navštívit jako host.
    • Online networkingový klub – je řešením pro ty, kteří potřebují spolupracovat s lidmi napříč Českou republikou a nemohou se časově vázat na jedno místo. Klub probíhá každý měsíc online. Navštívit klub můžete jako host, přihlašte se na [email protected]
    • BforB Investiční – pro všechny podnikatele, které zajímají investice, nebo s investicemi pracují. Klub se schází v Praze v Hotelu Hoffmeister, každé dva týdny.
    Další článek